Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Skúste oklamať čas

máj 25, 2012 - 11:38
Scarlett je krásnou hrdinkou jedného z najženskejších románov Odviate vetrom. Jej osud dodnes dojíma dcéry, mamy i staré mamy. Možno sa jej meno stalo inšpiráciou – vďaka prístroju s takmer rovnakým menom ženy krásnejú...

 

Ochabnutá pokožka tváre a krku, poklesnuté kontúry najmä v okolí brady, prehlbujúce sa vrásky, nepružné horné viečka, aj rozšírené póry či akné – problémy na tvári a známky času sa jednoducho úplne skryť nedajú. V niečom pomôže dobrý mejkap a správna životospráva, no príde čas, keď treba hľadať riešenie v odbornej pomoci.

Jedným zo spôsobov môže byť celkom nové ošetrenie pomocou prístroja ScarLet, ktoré do značnej miery zmierni spomínané ťažkosti. Ide o technológiu podnecujúcu novotvorbu kolagénu v kritických partiách tváre, krku a dekoltu. Práve nedostatočná tvorba tejto bielkoviny spôsobuje ochabnutie pokožky a vytváranie nežiaducich vrások.


V čom spočíva procedúra?
Je to ambulantné ošetrenie bez anestézie a jaziev, ktoré možno podstúpiť počas celého roka, aj v letných mesiacoch. Jeho podstata spočíva v pôsobení mikroihličiek, ktoré sa zavedú do pokožky priamo ku kolagénovým a elastínovým vláknam v cieľovej oblasti na tvári. Ošetriť sa dajú všetky oblasti tváre vrátane okolia očí, strednej časti čela, vpadnutých líc a sánky. Cez mikroihličky preniká tepelná energia do hlbokých vrstiev kože a podnecuje vyhladzovanie vrások a zároveň vypína pokožku. Celá procedúra je kontrolovaná počítačom.


Priebeh ošetrenia
Začína sa dôkladným očistením tváre. Pri procedúre klientka leží a odborníčka jej aplikuje pomocou ihličiek  tepelnú energiu. Zákrok, hoci je nasmerovaný do hlbokých vrstiev kože, je bezbolestný, nemá žiadne vedľajšie účinky a nedochádza pri ňom ani k narušeniu povrchu pokožky.
Ošetrenie jednej časti pokožky trvá približne trištvrte hodiny. Po ňom čaká klientku proces stabilizovania ošetrenej kože pod LED lampou s červeným svetlom, ktoré pôsobí upokojujúco a zmierňuje pocit napätia pokožky. Nasleduje aplikácia špeciálneho krému, ktorého úlohou je  podpora upokojenia. Po procedúre sú ošetrené miesta na tvári začervenané, môžu byť aj mierne opuchnuté. Tento stav je dočasný, trvá pár hodín, klientku neobmedzí a už na druhý deň môže vykonávať bežné činnosti.


Vyskúšajte!
K vypnutiu pokožky a  zlepšeniu textúry pleti dochádza postupne v priebehu troch – štyroch týždňov, keď nastáva intenzívna tvorba kolagénu a elastínu. Liftingový efekt je však viditeľný ihneď po ošetrení.
Aplikácia mikroihličkovej intracelurálnej bipolárnej rádiofrekvencie (tak sa procedúra odborne nazýva) je vhodná pre dámy všetkých vekových kategórií a všetkých  typov pleti. Najlepšie výsledky sú viditeľné v oblasti horných viečok, ktoré sa po procedúre evidentne vypnú,  a v oblasti nosovo-ústnych rýh, ktoré sa objavujú aj u relatívne mladých dám a sú o to nežiaducejšie. Všeobecne však ošetrenie vyhľadávajú skôr zrelé ženy. Pre mladšiu pokožku je vhodné procedúru zopakovať aspoň dvakrát po troch mesiacoch, pre staršiu pleť je vhodné túto procedúru zopakovať po mesiaci, a tiež aspoň dvakrát.
Bielkoviny kolagén aj elastín sú súčasťou spojivových tkanív, prvá z nich „zodpovedá“ za pevnosť kože a druhá za jej pružnosť.

 

Autor: Beata Vrzgulová
Foto: Thinkstock a Esthetic, s. r. o.


 

- - Inzercia - -