Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prvou Miss Folklór je Petra Lenárová z Banskej Bystrice

september 02, 2015 - 00:20
Historicky prvou celoslovenskou Miss Folklór sa uplynulý víkend stala iba 16-ročná Petra Lenárová z Banskej Bystrice. V hlasovaní o tom rozhodli priamo diváci v amfiteátri vo Východnej. Prvou vicemiss sa stala Kristína Chowaniecová z Bratislavy a s tesným odstupom sa druhou vicemiss stala Iveta Mihoková z Michaloviec.
Foto: 

„Samozrejme som rada, že sa mi to podarilo vyhrať. Určite to poteší,“ uviedla nová Miss Folklór Petra Lenárová pôvodne z Čerína pri Banskej Bystrici. Študentka bilingválneho gymnázia si podľa vlastných slov však viac ako víťazstvo váži vôbec možnosť takejto akcie zúčastniť. „Určite mi ostanú skvelé zážitky. A šaty s korunkou,“ dodala s úsmevom. Ako víťazka totiž získala pre túto príležitosť špeciálne zhotovenú liptovskú kvetovanú korunku – partu z dielne Sandry Polákovej a modrotlačové spoločenské šaty od módnej návrhárky Jany Gavalcovej.


Hlavná organizátorka podujatia Barbora Palovičová bola s priebehom spokojná. „Nultým ročníkom sme chceli ukázať, že dievčatá z folklórnych súborov a rozmanitosť ich prejavu a talentu môžu ponúknuť divákom kvalitný a hodnotný umelecký program. Večer voľby kráľovnej folklóru vyšiel presne tak, ako som si predstavovala. Uvoľnená atmosféra, žičliví diváci a jedinečná propagácia slovenskej ľudovej kultúry,“ povedala Palovičová.

Spokojnosť neskrýval ani Vladimír Michalko, ktorý vedie občianske združenie Dobrá Východná, čo sa stará o celoročné využitie areálu vo Východnej. „Počasie vyšlo, dievčatá boli skvelé a diváci tiež. Čo viac dodať,“ konštatoval Michalko, ktorý si aj zatancoval v programe.

 „Tento rok sme všetko pripravili za tri mesiace. Máme však vyššie ambície. Budúci rok to bude ešte lepšie a dúfam, že aj v priamom televíznom prenose, veď čo môže byť krajšie ako krásne ženy v slovenských krojoch. Verím, že sa z tejto súťaže stane podobná silná tradícia ako napríklad festival vo Východnej, Detve, či na Myjave,“ uzavrela Palovičová.

Ako to vyzeralo na finále, uvidíte v našej fotogalérii.

foto: Peter Fehér, Sandra Poláková

- - Inzercia - -