Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako naňho, aby zavolal späť?

november 15, 2010 - 17:59
S veľkou chuťou sa púšťam do písania týchto riadkov, pretože viem, že toto je niečo, čo si odžila každá z nás. No povedzte - nie je to úplné peklo, ak chlapík sľúbi, že sa vám OZVE a potom sa odmlčí? Najhoršie je to, že zatiaľ čo nás, ženy privádza mužské nevolanie do stavov číreho šialenstva, v skutočnosti sa - vo väčšine prípadov - nič zlé nedeje.
Foto: 
Jeho neozývanie sa mnohokrát naozaj nie je indikátorom toho, že váš vzťah chladne alebo on stráca záujem. Lenže v nás ženských, tvoroch prirodzene paranoidných, sa okamžite spustí alarm a prepadneme panike. Neskôr nás opantá hnev. A to býva začiatok konca. Áno, začiatok konca vzťahu. Lebo ženský hnev je pustošivejší než hurikán Katrina, vtáčia chrípka a balerínky  dokopy. V tomto článku sa teda pokúsim vysvetliť, prečo a ako si musíme uchovať chladnú hlavu, ak sa náš milý neozýva.

Kedysi, keď som ešte toľko nevedela o mužoch a o vzťahoch, som v súvislosti s nevolaním prepadala panike aj ja. A akej! Pamätám sa veľmi dobre na to, ako mi hlavne v nočných hodinách začali v mysli naskakovať všetky tie hlúpe a smiešne scenáre toho, prečo asi nevolá. „Ak sa neozýva, tak mu na mne dostatočne nezáleží.“ Alebo: „Ak sa neozýva, tak určite má rozohranú nejakú inú partiu, sviniar jeden.“ A potom to najlepšie: „Ak sa mi dozajtra neozve, tak mu už nikdy nezavolám! Ha, a potom sa uvidí, kto sa tu bude zožierať!“ Dnes, keď si na to spomeniem, musím sa sama na sebe smiať. Lenže vtedy mi do smiechu nebolo! Vtedy - v časoch, keď som ešte vzťahy brala príliš vážne a osudovo - som naozaj trpela a zmárala sa, ako keby sa mal svet zrútiť. V akom obrovskom omyle som bola!  Zožierať a obávať sa, ak vám priateľ nezavolá, aj keď ste tak boli dohodnutí, je úplne ľudské, prirodzené, a ak to robíte, nehanbite sa za to, prosím. Už sme raz my ženy také. Ale nie je od veci zamyslieť sa nad nezmyselnosťou a zhubnosťou tohto procesu a pokúsiť sa ho stopnúť.

Ak totiž dovolíte svojim myšlienkam, aby vás nezmyselne desili, zarábate si na problém. Nie nevolanie vášho milého môže zabiť váš vzťah, ale paranoja, ktorej následne podliehate.
Až sa vám najbližšie stane, že sa priateľ na pár dní odmlčí, nesmiete spanikáriť a nesmiete začať generovať zlovestné myšlienky. Pretože v skutočnosti O NIČ NEJDE.

Naozaj, väčšinou o nič nejde. Chlapík môže byť fakt „busy“ a nestíha. Alebo aj má v hlave, že vám musí zavolať, ale potom ho čosi zaujme v telke, rozpozerá to, zaspí pri nej a hop, zrazu je druhý deň ráno. Zatiaľ čo vy máte za sebou prebdetú noc, počas ktorej ste od zúfalstva zjedli tri tabuľky čokolády,  zavolali kamarátke a pomaly sa začali zmierovať s tým, že je koniec, on je úplne v pohode a ani nepomyslel na rozchod či neveru. Vlastne ani nemal kedy, veď spal! Alebo jednoducho... zabudol. A môžeme si tu teraz vymenovať X ďalších dôvodov, pre ktoré nezavolal – a pritom to rozhodne nebolo preto, lebo by sa chcel pred vami utajovať, alebo sa vás nenápadne striasť. (Naopak, moja skúsenosť s neverníkmi hovorí, že neverník si práveže dá veľký pozor, aby svojej partnerke ZAVOLAL, a teda nevyzeral podozrivo).  

Všetko by bolo o. k., keby sme ja, vy, my nepodliehali tomu démonickému hlásku vo svojom vnútri, ktorý nám hovorí, že ten nevolajúci  sviniar nás práve začal opúšťať, a v záchvate krivdy, hnevu a zraneného ega mu to nevytmavili. A to je tá najhoršia a najničivejšia chyba. Pretože prehnané emotívne reagovanie a urážanie sa je začiatkom konca. Ja viem. Keď sa konečne spojíte s mužom, ktorý sa neozýval, tak cítite potrebu „dať mu lekciu“. Aby vedel, že vás zranil! Aby vedel, že TOTO sa nerobí. Aby vedel, že o vás treba bojovať. Lenže toto na mužov neplatí. Naopak, toto ich spoľahlivo odoženie. Ak vám predtým nevolal preto, lebo zabudol, bol unavený, zaspal, alebo mal iné povinnosti, tak po tom, ako ho sfúknete, vám už nezavolá preto, lebo... nebude chcieť. Nebude mať na vás a vaše výčitky chuť. A to je rozdiel.

Všetku svoju vnútornú silu musíte vložiť do tej jednej malej, no nesmierne dôležitej misie: neosopiť sa naňho. Za akokoľvek oprávnené to považujete, zadržte. Zahryznite si do jazyka aj v prípade potreby urobiť zo seba zranené malé dievčatko. Nič tým nedosiahnete, len všetko pokazíte. Zrazu budete mať problém, ktorý ste predtým nemali, len ste si ho namýšľali. Teraz však bude celkom reálny.

Možno teraz máte na jazyku otázku:  No dobre, ale ako sa s tým mám vyrovnať, že je schopný na mňa zabudnúť, odložiť ma, proste dať ma na menej dôležité miesto než je jeho práca či program v televízii? Moja odpoveď znie: nastavte svoju existenciu vo vzťahu tak, aby váš pocit šťastia a spokojnosti nezáležal  len a len na ňom. Ak budete za jediný svetlý moment svojho dňa považovať jeho telefonát, a teda prejavený záujem o vás, tak je jasné, že ak sa neozve, budete ubitá ako nemecké vojsko po návrate zo Stalingradu. Nebuďte závisláčkou lásky, nerobte zo svojho chlapa svoju drogu, berte vzťah s ním lightovo. Ak budete takto nastavená, tak vás pár dní jeho odmlky nezloží. Celkovo mám pocit, že naše vzťahy s mužmi najviac ničia naše očakávania a potom závislosti od nich.  

Šťastný vzťah s dobrým mužom má byť len jednou z dôležitých súčiastok kvalitného života. Len jednou z mnohých. Míňame príliš veľa času a energie na vzťahy, na lásku, na mužov – pritom keby sme to nerobili, boli by sme oveľa spokojnejšie. A pre chlapov príťažlivejšie.

Nevolá, aj keď sľúbil? Je akýsi odmlčaný? Máte pocit, že sa až tak nesnaží? Výborne, prestaňte sa snažiť aj vy. Dajte pauzu sebe aj jemu. Uvoľnite sa. Veď on sa ozve. A až sa tak stane, telefón mu zodvihne vyrovnaná, pohodová žena, ktorá v čase jeho odmlky mala kopu svojich vlastných aktivít. Buďte pokojná. Od takejto ženy sa neuteká...

Veľa lásky,

Vaša Lucia

Autor: LUCIA KOLLÁROVÁ
Foto: Isifa

- - Inzercia - -