Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Aká káva môže pomôcť pri zmiernení procesu starnutia?

jún 17, 2022 - 10:00
Starnutie nezastavíme, to je fakt. Čo však spraviť môžeme je dopriať si šálku kvalitnej čiernej kávy z lokálnej pražiarne Kávoholik a nechať na seba pôsobiť jej blahodarné účinky. Štúdie totiž naznačujú, že obľúbený nápoj môže pomôcť starnúť s gráciou.
Foto: 
shutterstock

Na Stanfordskej univerzite bola vykonaná menšia štúdia–týkala sa 100 ľudí pijúcich kávu počas niekoľkých rokov. Teória tejto štúdie začína myšlienkou, že ako ľudia starnú, zažívajú akýsi základný zápalový mechanizmus spojený so starnutím človeka a chronickými chorobami, ktoré s ním súvisia. Avšak pitie kávy, kvôli vysokému obsahu kofeínu, by podľa štúdie mohlo pôsobiť proti chemickým reakciám, ktoré v priebehu času spúšťajú zápal. „To, že niečo, čo mnohí ľudia pijú – a vlastne radi pijú – môže mať priamy úžitok, nás prekvapilo,“ vysvetlil spoluautor štúdie Mark Davis, profesor mikrobiológie a imunológie na Stanforde.

kavoholikkkk_35.jpg

Aká káva môže pomôcť pri zmiernení procesu starnutia?
Foto: 
Archív Kávoholik

Na túto štúdiu si spomeňte vždy, keď sa budete rozhodovať, či si kávu dať alebo nie. Ale viete, aká káva je z medicínskeho hľadiska najzdravšia? Predsa čierna a bez príchutí, či sladidiel. To, že musí byť kvalitná je tiež logické, ak z našej šálky chceme vyťažiť maximum. A práve s kvalitou vám môže pomôcť lokálna pražiareň Kávoholik.

coffee_37.jpg

Aká káva môže pomôcť pri zmiernení procesu starnutia?
Foto: 
kávoholik

- - Inzercia - -