Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Reštart ženy a návrat k svojmu ja na výstave Medzi nebom a zemou

jún 15, 2022 - 08:28
28. Júna 2022 v ateliéri Arthybrids v Bratislave sa môžete tešiť na výstavu s názvom: Medzi nebom a zemou. Autorka Eva Jansa sa na nej bude zaoberať témou Reštart Ženy a návrat k svojmu Ja. Viac info na Arthybrids.com
Foto: 
Archív Eva Jansa

Kto som a čomu sa venujem? 

Som človek ako iný a predsa mám pocit, že mám tomu to svetu v ktorom žijem odovzdať svoje skúsenosti, emócie, a zážitky, ktoré ma dennodenne obklopujú.   Som Dizajnér emócií, som Eva Jansa. Vyštudovala som viacero umeleckých a vedeckých smerov ako Umelecké spracovanie keramiky a porcelánu, Dizajn, Interiérový Dizajn  na Slovensku a na záver Smart Dizajn v UK. Znie to divoko však? Človek si len ťažko predstaví, čo taký to odborník v tomto svete vlastne robí? Veľmi úprimne i mne samej trvalo pár rokov a skúseností porozumieť mojej ceste.  Jednoznačná odpoveď je, spokojnosť môjho zákazníka s výsledkom, ktorý je jedinečný a navrhnutý na mieru. Vytváram dizajn, umenie ako olejomaľby, reliéfy, plastiky.  Niekedy ich prepájam a vytváram konkrétne prostredie na základe žiadosti zákazníka a jeho predstavy, ako sa chce cítiť. Vo svojej práci využívam rôzne materiály. Napríklad kameň, piliny, kovy, stavebné materiály a dokonca aj materiály ktoré nie sú bežné ako chlieb, hmyz a podobne. Niektoré diela obsahujú živočíšne prímesi vo farbách, alebo pigmenty, ktoré vyberám na základe vlastných pocitov a inšpirácií. Snažím sa o to, aby každé dielo bolo tak jedinečné, aby sa nikdy nedalo skopírovať.

Tajné zápisky, ktoré sprevádzajú každé moje dielo obsahujú informáciu na základe ktorej sa dá moje dielo identifikovať. To robí moje diela jedinečným aj keď sú inšpirované iným velikánom, je v nich vždy môj odkaz pre budúce generácie. 

image_6483441.jpg

Foto: 
Archív Eva Jansa

Kde je možné vidieť moje diela? 

V minulosti som vystavovala pomerne často a nie len maľbu, ale aj iné diela a dizajny. Napríklad v Open Gallery v Bratislave, Vrtbovskej záhrade v Prahe a Nebbiensches Gartenhaus vo Frankfurte am Main. Dokonca aj v súkromnej  vile Villa Demel vo Viedni v Rakúsku. Momentálne som pripravila walk in ateliér na Seberíniho 9, v Bratislave. Je pre mňa nevyhnutné sprístupniť môj ateliér pre každého, kto má rad umenie a demonštrovať proces tvorby diel. Dielo samotné, nie je výsledok mojej práce. Preto každý návštevník môjho ateliéru má možnosť vidieť proces priamo v akcii so všetkým čo k tomu patrí a je vždy srdečne vítaný. 

Akým témam sa venujem a prečo?

Od začiatku roka 2022 sa venujem témam: Návrat k sebe, a poznaniu seba ako ŽENU. Nielen preto, že sa táto téma týka mňa, ako ženy ktorá sa vracia do aktívneho pracovného života už ako matka, ale hlavne preto, že nie som jediná a ani posledná, ktorá prechádzala reštartom. Myslím, že na túto tému nie je veľa literatúry a je nesmierne dôležité sa jej venovať! V minulosti som sa venovala aj onkologickej téme, ako je rakovina krčka maternice, obnoviteľné zdroje,  či copywriting alebo lepšie povedané copypainting.  Boli to témy, ktoré ma inšpirovali z vlastných skúseností. 

img_0765.jpg

Foto: 
Archív Eva Jansa

Kto je mojou inšpiráciu ?

Po technickej stránke maľby ma vždy fascinoval Rubens a jeho unikátne zloženia farieb. Po obsahovej stránke ma vzrušuje Monet, alebo vlastne asi každý impresionista. Milujem impresionizmus. Čo sa týka ideológie, vedy, rozhľadu v konzistencii životných príležitostí a ich využitia je na prvom mieste Leonardo da Vinci. Ak by som si priala stretnúť jednu celebritu v mojom živote, určite by to bol on. Žiaľ, trochu sme sa minuli. Čo sa týka aktuálneho umenia fascinujú ma nové technológie, materiály a ich implementácia do umeleckých diel, ktoré majú schovaný ale funkčný význam. Napríklad Ai-Da robot, je to robot, vie maľovať a abstrahovať čo je pre mňa neuveriteľne fascinujúce. 

Kde sa radí moja tvorba?

Asi medzi „arthybrids“. Ha-ha-ha  Nie som akademická maliarka, ale dizajnér, umelec a vedec. Navrhujem produkty na mieru pre svojich klientov a v zapätí aj diela a dizajny, ktoré komunikujú môj aktuálny status. Ak by ma aktuálne trápila problematika rýchlosti času,  alebo katastrofický scenár planéty, asi by som sa podieľala na vývoji Stroja Času, ako dizajnér a filantrop. 

Kedy a kde bude najbližšia výstava a na čo a bude odvolávať ? 

28. Júna 2022 v ateliéri Arthybrids v Bratislave na tému: Medzi nebom a zemou. Budem riešiť tému Reštart Ženy a návrat k svojmu Ja. Viac info na Arthybrids.com    

6ebb5cb7-5fba-4c6f-b9e5-cacb55716b5d.jpg

Foto: 
Archív Eva Jansa

Čo je moja ideológia? 

Nič nie je nemožné. Človek má dve hemisféry mozgu jednu analytickú, ktorá problém identifikuje a kreatívnu ktorá problém rieši. Bola by ohromná škoda, ak by človek nevyužíval obe pre to, čo miluje a čo ho baví.  Pre mňa umenie nekončí na plátne či v materiáli.  Venujem sa i Change Manažmentu a implementácii procesov v rôznych oblastiach produkcií, kde je kreativita podmienečná, inak by ste nemali šancu prežiť a to ma baví a živí.  

Prečo to robím? 

Fascinuje ma pohľad na ľudí, ktorí sa ma pýtajú ako to stíham.  Moja odpoveď je jasná, nepozerám televíziu. To mi ušetrí čas, aby som sa mohla venovať veciam na ktorých mi naozaj záleží. Verím, že každý z nás ma na svete svoje miesto, len ho musí pochopiť a ja sa snažím ľuďom pomôcť, porozumieť kto sú a kam smerujú pomocou umenia a ako chcú žiť pomocou dizajnu.

Čo ma Inšpiruje? 

Veta, toto sa nedá. Respektíve, že je niečo nereálne. To v mojich ušiach rezonuje ako hlas „Eva, toto je tvoja príležitosť to zmeniť.“ Som presvedčená, že vo vesmíre je všetko možné. Len treba byť odvážny a byť na správnom mieste v správny čas. A ja mám ten dar počuť ten hlas. 

 

- - Inzercia - -