Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Arabica a robusta majú u Kávoholikov pestrú paletu chutí

jún 10, 2022 - 10:00
Vedeli ste, že káva je v skutočnosti súčasťou čeľade kvitnúcich rastlín nazývaných Rubiaceae? V rámci tejto čeľade nájdete vyše päťsto rodov (biologická skupina, na ktorú sa rodina delí) a asi šesťtisíc druhov. Jedným z nich je zrnko, ktoré milujeme, káva! Hoci botanici považujú všetky semenné rastliny z čeľade Rubiaceae za kávovníky, kávy, ktoré pijeme, spadajú najmä do dvoch druhov – Arabica a Canephora, známa aj ako Robusta. To nás privádza k rozdielu medzi zrnkami Arabica a zrnkami Robusta.
Foto: 
Archív Kávoholik

Arabica má dve hlavné odrody, Typica a Bourbon. Pri Canephore zas pijeme odrodu s názvom Robusta. To je dôvod, prečo sa výraz Robusta všeobecne používa pre celú túto odrodu kávy. V skutočnosti sa kávové zrná delia na dva hlavné typy – Arabica a Robusta. Hlavný rozdiel, okrem toho, že ide o rôzne druhy rovnakej rastlinnej rodiny, spočíva v chuti a vlastnostiach týchto zŕn.

coffee_30.jpg

Arabica vs. Robusta alebo Čo z toho vytvorili Kávoholici
Foto: 
Archív Kávoholik

Zoznámte sa s vašim zrnom

Napriek tomu, že obsahuje menej kofeínu ako Robusta, zrná Arabica sa často považujú za lepšie. Arabica má tendenciu mať jemnejšiu, prirodzene acídnu chuť s tónmi ovocia. Robusta má na druhej strane silnejšiu, a výrazne horkastejšiu chuť. Podľa Medzinárodnej organizácie pre kávu tvorí viac ako 60 percent svetovej produkcie kávy práve arabika.

Najbežnejšou odrodou Coffea Canephora je Robusta, mladší brat Arabiky. Napriek tomu, že sa jej chuť považuje za menej rafinovanú, Robusta sa široko používa v espresso zmesiach, pretože je známe, že vytvára lepšiu cremu (krémovú vrstvu nachádzajúcu sa na povrchu espressa) ako Arabica. Je odolnejšia voči chorobám a prináša lepšiu úrodu. Obsahuje tiež viac kofeínu. Predpokladá sa, že zvýšený obsah kofeínu v Robuste spolu s jej chlorogénovými kyselinami (prirodzene sa vyskytujúcimi antioxidantmi) je výsledkom samoochranného mechanizmu rastliny pri odvracaní škodcov a chorôb. Keď sú chlorogenové kyseliny prítomné v nízkych množstvách, považujú sa za dôležitú súčasť chuťového profilu kávy. Robusta však obsahuje vyššie hladiny týchto kyselín a ich oxidačné produkty môžu niekedy spôsobiť nežiaduce príchute, čo môže ohroziť kvalitu šálky.

Čo na to Kávoholici?

Kávoholici sú pripravení aj na tých najnáročnejších zákazníkov a ich portfólio tvoria 100 % zrná Arabiky, ako aj majstrovsky vyladené zmesi. Ak máte radi širokú paletu chutí, rad káv Štefánik je pre Vás tou ideálnou voľbou. Váš kávovar Vás prevedie rozmanitosťou celého sveta. 14 odrôd, ktoré pre Vás vybrali, odzrkadľuje pestrosť pestovateľov káv z celého sveta. Vydajte sa na cestu zážitku z kávy a prejdite sa s vašim kávovarom krajinami od Etiópie až po Honduras.

dizajn_bez_nazvu306.png

Arabica vs. Robusta alebo Čo z toho vytvorili Kávoholici
Foto: 
Archív Kávoholik

Pre fajnšmekrov si kávoví majstri pripravili aj znamenité zmesi.  Vyskúšajte napríklad zmes Štúr – mentálna obnova. Zmes Štúr pražia zo štyroch druhov arabík z krajín Južnej Ameriky - Brazílie, Guatemaly, Kolumbie a matky všetkých kávovníkov - Etiópie. V kombinácii s prémiovou robustou z Vietnamu, ktorá dodáva našej zmesi arómu lieskových orieškov, je káva Štúr vyladená pre každodenné pitie. Stredné praženie zachováva v kávovníkových zrnkách to najlepšie - nezameniteľnú vôňu po orieškoch, jemnú chuť kakaa a marcipánu s dlhotrvajúcou dochuťou. S nádychom bobuľového ovocia je to jednoducho nezameniteľná a jedinečná harmónia tónov pre každodennú šálku kávy. Aktuálne získala prestížne ocenenie na gastronomickom veľtrhu Danubius Gastro.

- - Inzercia - -