Dnes je pondelok, 27.jún 2022, meniny má: Ladislav, Ladislava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Poznáme výhercov prípravkov na pomoc pri potravinových intoleranciách

máj 03, 2022 - 16:00
Tešíte sa na prvé jahody a maliny z vlastnej úrody alebo na čerešne – májovky? Ste fanúšikom čerstvej jarnej zeleniny a v sezóne si jej doprajete doslova na kilá? Sú však medzi nami nešťastníci, ktorí sa týmto dobrotám musia kvôli tráviacim ťažkostiam vyvarovať. Ak vás po konzumácii ovocia preháňa, mávate kŕče alebo sa cítite zle, čítajte ďalej! Potravinové intolerancie nemusia byť strašiakom, keď viete, ako si pomôcť.
Foto: 
shutterstock

Je ťažké ich odhaliť

Možno ste si všimli, že vám po konzumácii niektorých jedál nie je dobre. Môže ísť o dočasný stav, ale ak sa problémy po tých istých pokrmoch opakujú, prípadne stupňujú, treba sa zamyslieť, či za tým nie je potravinová intolerancia. Jej nevýhodou je, že na rozdiel od potravinovej alergie sa neznášanlivosť potravín môže prejaviť aj po niekoľkých dňoch či dokonca týždňoch po konzumácii. Naproti tomu alergická reakcia na seba zvyčajne nenechá dlho čakať – spravidla sa ozve najneskôr do dvoch hodín. Aj preto býva náročné zistiť, ktorá potravina spôsobuje problémy.

Čo spôsobuje intolerancie a aké sú príznaky?

Existuje viacero príčin intolerancií na potraviny. Väčšinou je problém v nedostatku niektorého tráviaceho enzýmu, ktorý štiepi potravu do stráviteľnej podoby. Svoju úlohu zohráva aj stres, oslabená imunita, narušená črevná mikroflóra, rôzne prídavné látky vo výrobkoch a pod. K typickým príznakom intolerancií patria problémy s trávením – bolesti brucha, kŕče, nadmerná plynatosť, nadúvanie, hnačka alebo naopak zápcha. Objavujú sa však aj také príznaky, ktoré s trávením nesúvisia a na prvý pohľad by ste si ich s intoleranciou vôbec nespojili: kožné vyrážky, akné, ekzémy, zadržiavanie vody v tele, gynekologické problémy, nádcha a dýchacie ťažkosti, bolesti hlavy, migréna a rôzne zápaly či nadmerná únava.

Doplňte tie správne enzýmy

K najrozšírenejším potravinovým intoleranciám patrí histamínová a laktózová, ale čoraz viac sa odborníci stretávajú s intoleranciou fruktózy, ktorá sa presnejšie nazýva fruktózová malabsorpcia. Či už vám vadí histamín, laktóza alebo prehnané dávky fruktózy, je niečo, čo majú všetky intolerancie spoločné – kvôli tráviacim problémom a iným zdravotným ťažkostiam sa spravidla musíte v jedle výrazne obmedzovať. A to predsa nechcete! Riešenie ponúka spoločnosť Sciotec – Stada, expert a inovátor v oblasti potravinových intolerancií. Na zmiernenie vašich problémov prináša trojicu produktov FRUCTOsin, DAOSIN a LACTOSOLV. Nová zdravotnícka pomôcka FRUCTOsin je vhodná pri diagnóze zvanej fruktózová malabsorpcia. Hrozí vám v prípade, že konzumujete nadmerné dávky ovocného cukru – fruktózy. Novinka obsahuje enzým izomeráza xylózy, ktorý fruktózu premieňa na ľahšie stráviteľnú glukózu. Dietetická potravina na osobitné medicínske účely DAOSIN je účinnou a osvedčenou pomocou pri intolerancii histamínu. Poskytuje telu prírodný patentovaný enzým diaminooxidáza (DAO), potrebný na spracovanie prebytočného histamínu. Výživový doplnok LACTOSOLV zasa predstavuje šikovné riešenie pri laktózovej intolerancii vďaka vysokému obsahu enzýmu laktáza. Neodopierajte si pôžitok z dobrého jedla. Stravujte sa v súlade s odporúčaniami pri vašej potravinovej intolerancii, ale pre chvíle, kedy nemáte stopercentnú istotu o zložení jedla, siahnite po osvedčenom a overenom riešení v podobe tých správnych enzýmov v podobe tabliet alebo kapsúl. Zoženiete ich v lekárni alebo na www.klubzdravia.sk

dizajn_bez_nazvu213.png

Radosť z jedla prekazí potravinová intolerancia. SÚŤAŽ. Na troch z vás čakajú prípravky na pomoc pri potravinových intoleranciách
Foto: 
Stada Pharma

 

Traja súťažiaci vyhrajú prípravky na potravinové intolerancie od spoločnosti STADA PHARMA - FRUCTOsin®, DAOSIN® a LACTOSOLV®. Výherkyňami sa stali Karin Hajdučková, Jana Komadová a Zuzana Jarčušková.

Srdečne gratulujeme!

- - Inzercia - -