Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Martin Kellenberger vystavuje vo Viedni

apríl 09, 2022 - 11:00
Vernisáž výstavy Renesancia humanizmu významného slovenského maliara, grafika a ilustrátora Martina Kellenbergera 7. apríla 2022 sa vo Viedni uskutočnila takmer presne po dvadsiatich rokoch od jeho prvej súbornej prezentácie v priestoroch Slovenského inštitútu vo Viedni.
Foto: 
ŽenskýWeb.sk

Rakúskemu publiku výtvarníka predstavil kurátor Dr. Ľuboslav Moza nielen ako umelca, ale aj ako obdivovateľa a znalca hudby, literatúry a histórie. Jeho diela reflektujú európske kultúrno-historické dejiny. Často sa objavujú biblické námety a osobnosti zo stredoveku či novoveku. 

zenskyweb_headline_pict_15.jpg

Foto: 
ŽenskýWeb.sk

Kellenbergerova tvorba sprostredkúva pohľady na rozprávkovú mágiu a na hodnoty ľudskej civilizácie, kultúry a humanizmu. Súčasťou výstavy bola aj prezentácia ilustrácii ku komiksu Mórica Beňovského. Hudobný rámec podujatiu vytvorí sám Martin Kellenberger so zoskupením Blues Pipers, v ktorom si okrem neho (klavír a spev) zahral aj jeho bývalý spoluhráč z kultovej kapely 70-tych rokov Kaleráb Gigant Boris Sodoma (gitara, ústna harmonika, spev).

zenskyweb_headline_pict_25.jpg

Foto: 
ŽenskýWeb.sk

Vernisáže sa zúčastnila aj riaditeľka vydavateľstva STAR production, Mária Reháková. "Som veľmi rada, že sa nám počas návštevy vernisáže podarilo nadviazať na dlhoročnú spoluprácu so Slovenským inštitútom vo Viedni a dohodnúť sa na ďalšej spolupráci v nasledujúcich mesiacoch," dodala Mária Reháková.

- - Inzercia - -