Dnes je pondelok, 27.jún 2022, meniny má: Ladislav, Ladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nezabudnite na lásku ani pod krídlami vojny

apríl 05, 2022 - 16:00
Pamätáte si ešte na povinné čítanie z čias mladosti a román Peter a Lucia od Romaina Rollanda? Ako dievčatá sme sa so slzami v očiach rozplývali nad romantikou rodiacou sa z takzvanej "lásky pod krídlami vojny". Vtedy sme ešte netušili, že len o pár rokov neskôr budeme podobné príbehy sledovať v priamom prenose...skúsme teraz upriamiť svoju pozornosť na vlastné vzťahy a inšpirujme sa tipmi, ktoré môžu pomôcť, aby sa na bojové pole nepremenili naše vlastné spálne.
Foto: 
shutterstock

Vo vzťahoch ide často o maličkosti. Na tých vzťah neraz stojí aj padá. Tu je niekoľko našich nápadov na rituály pre páry. Skúste ich zaradiť a presvedčte sa sami o ich sile.

Oslávte dôležité aj menej dôležité dátumy

Pamätáte si, kedy vám dal prvýkrát kvety, či kedy vám navarila? Nie? Nevadí, spoločne určite prídete na čosi viac či menej významné, čo stojí za oslavu. Aj keď ňou bude len prechádzka na zmrzlinu.

Oslávte úspechy

Pýtajte sa a tež odpovedajte, keď dostanete otázku vy. Buďte na seba navzájom hrdí. Nie je vôbec samozrejmosťou ak vie on uživiť rodiny, alebo ona zvláda prácu na plný úväzok aj pri malých deťoch. Pochvala a uznanie padnú vždy vhod.

Napredujte spolu v zlých časoch

Tak ako ženy, aj muži majú svoje dni. Nerýpte. Akceptujte. Objatie vyrieši viac ako zdôvodňovanie a nevyžiadané rady.

Ranná káva

Hlavne spolu. Jednoduchý rituál na začiatok dňa.

Nočný rituál: vďačnosť

Zrekapitulujte v posteli svoj deň. Obaja nájdete kopu momentov, za ktorá budete vďační. Prospeje to vám aj spánku.

Vytváranie vlastných sviatočných tradícií

Kde je napísané, že sviatky treba sláviť podľa akejsi vymyslenej šablóny. Smelo si vytvorte zvyky, ktoré vám budú slúžiť k domácej pohode a nebudu pridávať zbytočný stres pre všetkých.

Rituál konca roka

Bilancovanie či spoločný tanec? Čokoľvek, čo vám spraví radosť.

Týždenné rande

Aby ste sa už v pondelok mohli tešiť na to, čo vás čaká, každý týždeň si určite jedno poobedie či chvíľku len pre vás ako pár.

Je streda...

Občas treba plánovať aj intímnosti. Najmä, ak je rodina zaneprázdnená. Pároví poradcovia však majú ešte jeden fígeľ. Skúste si niektorý deň intímnosti vyslovene zakázať, s tým, že máte jeden druhému len ticho hľadieť do očí. Hlavne žiadne dotyky. Uvidíte, čo sa stane...

- - Inzercia - -