Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pred 26 rokmi mu diagnostikovali sklerózu multiplex, dnes sa umiestňuje v pretekoch

január 23, 2022 - 14:00
Život Kanaďana Matta Embryho by mohol byť pokojne inšpiráciou na film...vlastne, ten už o ňom existuje. Volá sa Living proof (Žijúci dôkaz) a opisuje Mattovu cestu, počas ktorej si prešiel nevyliečiteľnou diagnózou, závislosťou na alkohole, aj nájdením svojho poslania k motivovaniu iných, aby neboli pasívni pri starostlivosti o svoje vlastné zdravie. Obec pacientov so sklerózou multiplex jasá, keďže sa potvrdila príčina vzniku ochorenia, a Matt nie je výnimkou. Ako sa stavia k životu?
Foto: 
Instagram Mathew Embry

Mathew Embry je synom lekára, ktorý po určení diagnózy neváhal a pustil sa do výskumu, odhodlaný svojmu potomkovi čo najviac pomôcť zo svojej pozície. Na druhej strane Matt sa zaviazal, že dá výskumom šancu a pôjde cestou za vlastným zdravím stoj čo stoj. Jeho mottom je "žiadne výhovorky". Inšpirujte sa?

matt_01.jpg

Pred 26 rokmi mu diagnostikovali sklerózu multiplex, dnes sa umiestňuje v pretekoch
Foto: 
Instagram Mathew Embry

Na instagrame sa Kanaďan pochválil touto fotografiou a pridal aj text:

"V roku 1995 mi diagnostikovali sklerózu multiplex. V roku 2022 som na svojom prvom polmaratóne v USA obsadil 3. miesto vo svojej vekovej kategórii. Zdieľam to, aby som ukázal, čo je možné pre niekoho, kto má SM viac ako 26 rokov. Implementáciou vedecky podložených stratégií, ktoré možno nájsť na www.mshope.com (výživa, vysoké dávky vitamínu D, doplnky), modlitba, meditácia a obklopenie sa neuveriteľnými ľuďmi, sa mi podarilo udržať svoju SM pod kontrolou a súťažiť na tejto úrovni vo veku 45 rokov. Diagnóza sklerózy multiplex NIE JE rozsudkom smrti a NEZNAMENÁ, že všetko pôjde dolu vodou. Diagnóza SM alebo akákoľvek choroba môže byť impulzom k tomu, aby ste žili naplno. To je to, čo si VYBERIETE. Poďme!!!!"

matt_02.jpg

Pred 26 rokmi mu diagnostikovali sklerózu multiplex, dnes sa umiestňuje v pretekoch
Foto: 
Instagram Mathew Embry

Aj takto motivuje svojich sledovateľov:

"Jediným majetkom, na ktorom mi skutočne záleží, je môj čas a energia. Ako ich trávim? Ich prideľovanie? Vediem ich smerom k rastu? Mieru? Harmónii? Šťastiu? Pravde? Každý okamih je chvíľou, kedy na mieste zobudiť sa a položiť si tieto otázky. Je to, čo robím TERAZ, rozumným využívaním času a energie? Robím zo seba a zo sveta okolo seba lepšie miesto? Vyzývam vás, aby ste sa spýtali sami seba práve TERAZ. "

A čo je podľa neho kľúčom pri jeho vlastnej liečbe?

"Pre mňa je rovnica takáto: protizápalové potraviny, denné cvičenie, vitamín D, doplnky výživy, modlitba, meditácia, pozitívni a inšpiratívni ľudia, snažiť sa zo všetkých síl pri akejkoľvek úlohe, ktorá mi je predložená (vrátane všedných) a snažiť sa sústrediť svoju pozornosť na prítomný okamih. Tento proces pritom stále opakovať."

- - Inzercia - -