Dnes je pondelok, 27.jún 2022, meniny má: Ladislav, Ladislava
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Nauč sa správne fotografovať a vyhraj mobil pod stromček

december 15, 2021 - 08:00
ŽenskýWeb.sk a Motorola ti prinášajú skvelú vianočnú súťaž. Stačí len správne odpovedať na súťažnú otázku a nový mobil Motorola moto g60 si nájdeš pod vianočným stromčekom. Žrebujeme 20. decembra o 10:00. Aby stihol telefón pristáť pod stromčekom..:)
Foto: 
canva.com, Motorola

Chcete moto g telefón, ktorý vám prinesie tie najlepšie funkcie ako prvý? Telefón moto g60 vám to splní. Snímajte ohurujúce fotky 108 Mpx fotoaparátom s ultravysokým rozlíšením, ktorý je špičkou vo svojej triede. Navyše si vychutnajte nádhernú 6,8-palcovú obrazovku s bleskurýchlou frekvenciou obnovovania 120 Hz2, silný výkon procesora Qualcomm® Snapdragon™ 732G a 6 GB pamäte RAM.

10 tipov od Motoroly, ako sa stať najlepším fotografom s mobilom

Hovorí sa, že najlepší fotoaparát je ten, ktorý máte po ruke. Pretože ako jediný vám v tej chvíli pomôže okamžite zaznamenať vaše spomienky a zážitky. V dnešnej dobe sme len málokedy bez fotoaparátu a to vďaka našim smartfónom. Nielenže dokážeme zachytiť moment v danom okamihu, ale môžeme ho zdieľať s blízkymi a tiež so svetom. 

Nikdy nebolo jednoduchšie robiť úžasné fotografie pomocou fotoaparátu v smartfóne. Od obrázkov prírody až po lahodné jedlo, ktoré ste mali na brunchi, existuje toľko skvelých vecí, ktoré môžete zachytiť a premeniť na spomienky. Ale s toľkými funkciami a možnosťami môže byť ťažké vedieť, čo a kedy použiť. 

Našich 10 tipov vám pomôže stať sa najlepším mobilným fotografom – s najlepšími radami, ako sa vyhnúť rozmazaným záberom na rôznych objektívoch, ktoré môžete použiť na zachytenie dokonalého záberu.

Hľadajte línie naokolo

Pri plánovaní dokonalého záberu hľadajte línie, ktoré dávajú vášmu obrázku zmysel pre pohyb a smer. Vodiace čiary pomáhajú vtiahnuť publikum do obrazu a povzbudzujú jeho oči, aby si prezreli celú fotku. Línie môžu byť rovné alebo zakrivené - napríklad schodiská, fasády budov, železničné trate, cesty alebo dokonca cesta cez les.

Hrajte sa s odrazmi

Nie náhodou patria zábery, na ktorých sa námet odráža vo vode, medzi tie najobľúbenejšie. Naše oči v nich vidia niečo magické. Príroda, ale aj mesto ponúka množstvo nezvyčajných miest, kde môžete nájsť a zvečniť odlesky: mláky, väčšie vodné plochy, zrkadlá, slnečné okuliare či okuliare – buďte kreatívni a zabávajte sa so svojimi fotkami.

Vyskúšajte rôzne perspektívy

Fotografovanie z kreatívnych alebo neočakávaných uhlov môže urobiť fotky jedinečnými. Môžete ľahko vytvoriť ilúziu hĺbky alebo výšky objektu v závislosti od toho, ako ich fotografujete. Je to skvelá technika na fotenie v meste, ktorá vytvára ilúziu, že budovy sú vyššie alebo hlbšie, než sa zdá.

Nechajte vyniknúť jednu farbu

Potlačenie farieb znamená, že máte celú fotografiu čiernobielu a vynikne len jedna vybraná farba. To môže pomôcť zvýrazniť vybrané prvky fotografie, ako je rastlina alebo výrazný kus oblečenia. Smartfóny motorola edge 20 ponúkajú vo svojich fotoaparátoch režim jednej farby, vďaka čomu získate jedinečnejší spôsob snímania. Skúste to nabudúce a uvidíte, ako veľmi to zmení vaše obrázky.

Aj mobilné telefóny dokážu meniť ISO a ďalšie parametre

Ak s fotografovaním začínate, určite poznáte ISO, čas a clonu a ich vlastnosti. Správne nastavenie vám pomôže získať obrázky najvyššej kvality. Smartfóny motorola edge 20 vám umožňujú zapnúť režim „Pro“, kde môžete tieto parametre ľubovoľne meniť a vylepšiť tak svoju fotografiu. 

Uprednostnite RAW pred JPEG

Pri výbere formátu, do ktorého chcete fotografie nasnímať, vždy odporúčame formát RAW, pretože ponúka jednoduchšie vyváženie bielej, možnosť doladiť expozíciu alebo dokonca upraviť farby podľa vašich predstáv. 

Trpezlivosť ruže prináša

Fotografovanie si vyžaduje obrovskú dávku trpezlivosti. Aj keď je tu pokušenie rýchlo odfotiť a nahrať fotku na sociálne siete, možno svoj objekt nezachytíte tým najlepším možným spôsobom. Trpezlivosť je pri fotení kľúčová a vyplatí sa. Ak jednoducho neodoláte, pomôže vám sekvenčné snímanie – váš telefón urobí niekoľko záberov rýchlo za sebou a vy si môžete vybrať ten najlepší.

Úpravou môžete vaše fotky ešte viac vylepšiť

Fotenie môže byť zložité, takže je pravdepodobné, že nebudete úplne spokojní s tým, ako vaše fotografie dopadnú na prvýkrát. Budova nemusí byť rovná alebo osvetlenie môže byť príliš tmavé. Nebojte sa upraviť svoje fotografie, ak potrebujete, dokonca to robia aj profesionálni fotografi! Napríklad Moto Photo Editor od Motoroly je skvelým nástrojom na drobné vylepšenia, ktoré vám pomôžu dosiahnuť niečo úžasné. 

Vyčistite šošovku fotoaparátu

Keď ste vonku, telefón máte zvyčajne vo vrecku alebo taške. Po celú dobu sa na šošovke fotoaparátu vášho zariadenia usadzuje prach a nečistoty. Pred fotografovaním tento objektív očistite mäkkou handričkou, inak to môže ovplyvniť kvalitu fotografie.

 Použite príslušenstvo

Ak to s fotografovaním myslíte vážne, nezabudnite ani na nákup príslušenstva. Nevyhnutný je statív, s ktorým sa nemusíte obávať rozmazaných záberov pri dlhom fotografovaní. Počas nočného výletu alebo s priateľmi si môžete užiť veľa zábavy so selfie tyčou – dokonalým doplnkom na párty. Pre nevšedné zábery môžete siahnuť aj po prídavných objektívoch, ktoré vytvoria napríklad formát rybieho oka. S fotografickými zariadeniami je toľko zábavy a kreativity a vaše zariadenie edge 20 je tu, aby vám pomohlo na každom kroku. 

Súťažná otázka:

Aké rozlíšenie má fotoaparát v telefóne moto g60?

Držíme vám palce!

 
1 Štart 2 Dokončiť

- - Inzercia - -