Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Športový boom 80. rokov je späť

október 11, 2021 - 07:30
Legíny, cyklistické šortky, trikoty či krátke crop topy začali do bežnej módy prenikať už v osemdesiatych rokoch minulého storočia. V súčasnosti môžeme tento trend pozorovať v kombinácii s elegantnými kúskami.
Foto: 
shutterstock.com

Hviezdy na ihrisku 

Ako to už býva, módne trendy udávajú popové hviezdy a my ich s údivom napodobňujeme. Inak to nezačalo ani so športovou módou, ktorú spopularizovali členky britskej skupiny All Saints. Tepláky a tenisky z hodiny aerobiku  pre nich začali predstavovať každodennú uniformu.  

Luxusné športové oblečenie 

Posilňovne sa v osemdesiatych rokoch stali miestom spoločenského života. Hodina strávená vo fitnes centre nepredstavovala len udržanie si krásnej línie a dobrého pocitu, predstavovala životný štýl. Návrhári na základe toho začali experimentovať so športovým oblečením, čoho výsledkom sa stal model newyorskej značky Proenza Schouler. Šortky, celé plavky, lodičky a k tomu priliehavé sako bez gombíkov, ktoré dodalo outfitu neformálny dojem. Kombinácia povyšujúca športové oblečenie na luxusnú módu. 

Basketbalové tenisky 

Značka Converse vyrobila basketbalové tenisky prvýkrát už v roku 1908 za účelom spopularizovať šport. V osemdesiatych rokoch sa z týchto tenisiek stáva módna záležitosť a poznávacie znamenie najznámejších raperov. V súčasnosti je už bežným trendom kombinácia ľahkých letných či elegantných šiat so športovými teniskami. 

Pohodlné súpravy 

Tepláková súprava cukríkovej farby od Juicy Couture zapríčinila zmenu vnímania športovej uniformy na sexi odev. Akonáhle v nej vyfotili Madonnu, začali ju nosiť všetci. Aj dnes sa teplákové súpravy opätovne stávajú módnym trendom. Najlepšie so vkusnou kabelkou, veď hranica medzi elegantným a športovým už dávno zanikla. Tak sa nenechajte obmedzovať. 

           

   

- - Inzercia - -