Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zázraky ukryté v kameňoch

september 18, 2021 - 11:04
Fascinujúci životný príbeh právničky DENISY ČIMO, ktorá šla za hlasom srdca a vymenila paragrafy za polodrahokamy, inšpiruje aj po rokoch a radi sme prijali pozvanie na jej výstavu My Miracles.
Foto: 
Ramon Leško

Priestory Galérie 7 AS sa vo štvrtok doslova rozžiarili svetielkami vzácnych kameňov, ktoré podľa slov výtvarníčky JUDr. Denisy Čimo lahodia nielen oku, ale predovšetkým duši a posunú život pozitívnym spôsobom želaným smerom. Počas toho, ako hostia obdivovali originálne šperky, porozprávala aj o „zázrakoch“, ktoré sama zažila práve vďaka energii, čo z nich sála. Jej „osudovým“ kameňom je pyrit, ale doslova zázraky v tom najpozitívnejšom zmysle slova prináša každý z nich. „Každý intuitívne siahne po kameni, ktorý mu prinesie do života to, čo práve potrebuje,“ hovorí autorka šperkov. „V tom sú jedinečné, lebo nielen krášlia, ale aj chránia.“

ram_6916.jpg

Foto: 
Ramon Leško

"Príbeh Denisy Čimo je mimoriadne fascinujúci. Z úspešnej právničky sa stala úspešná dizajnérka šperkov, ktorá si ide za svojimi cieľmi. Myslím si, že práve takéto ženy by mali byť inšpiráciou," povedala vo svojom príhovore Mária Reháková.

Pyrit – osudový kameň

Kameňom, ktorý ju doslova vystihuje a s ktorým sa úplne stotožnila, je pyrit. „Je energetickým štítom, spojeným s tajomnými silami. Najväčší energetický štít spojený s tajomnými silami, schopnými dávať energiu a plniť každé prianie. Vďaka nemu dokážeme vidieť hlbšie a jasnejšie.“

ram_6973.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Pravdou je, že pyrit, ktorý už predkovia poznali ako mačacie zlato, sa odjakživa tešil veľkej obľube. Pripisoval sa mu silný očisťujúci účinok, schopnosť odstraňovať depresie a strach a vraj má veľkú moc pri liečení nešťastnej alebo neopätovanej lásky. Denisa sa nechala viesť silou tohto kameňa, vďaka ktorému objavila aj schopnosti iných polodrahokamov a dnes je skutočnou umelkyňou, nielen čo sa týka samotných šperkov, ale aj schopnosti pochopiť priority života a nájsť cestu prinášajúcu duševný pokoj, harmóniu a radosť z každého dňa.

Harmónia...

Keby sme mali hľadať kľúčové slovo k jej tvorbe, práve slovo harmónia sa zdá byť najvýstižnejšie. Sála nielen z jej diela, ale aj z  osobnosti a ona ňou obklopuje okolie. Výstava mala však aj druhú, mimoriadne emotívnu tému – a tou bola sila rodinnej lásky, ktorá bola na výstave všade prítomná. Výstavu My Miracles venovala autorka nedožitým 91. narodeninám otca, MUDr. Dušana Čimu, ktorému poslala do neba vyznanie z dvoch krásnych slov „Ľúbim ťa“.  A pripojili sa k nej aj dvaja synovia, Samuel, ktorý mal na starosti hudobnú produkciu a mladší Denisko, ktorý zo všetkých síl pomáhal mamičke.

ram_6991.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -