Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ktoré z 9 pokladov Slovenska ste už navštívili?

september 17, 2021 - 06:37
Sú bohatstvom každej krajiny, lokalitami, ktoré by sme mali chrániť, lebo sú jedinečným prírodným dedičstvom. Na Slovensku máme až 9 národných parkov.
Foto: 
SLOVAKIA TRAVEL

Najstarším je Tatranský národný park, najmladším Národný park Veľká Fatra, najväčším Národný park Nízke Tatry a najmenším Pieninský národný park. Ale každý má niečo ,,naj“, prečo sa ho oplatí navštíviť. Práve babie leto je ideálnym obdobím, kedy sa oplatí obuť si turistické topánky a vydať sa s batohom cez hory. A objaviť napríklad najväčšie krasové územie v strednej Európe v parku Slovenský kras, kde sa nachádza viac ako tisíc jaskýň a priepastí, z ktorých niektoré boli zaradené do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Horami, dolinami, údoliami...

Najvýchodnejším a najmenej navštevovaným parkom u nás sú Poloniny a pritom sú skutočným prírodným skvostom. Čo takto preskúmať pralesy Stužicu, Rožok a Havešovú v Poloninách? Tu vám radíme vyštartovať do divočiny z obce Nová Sedlica, ďalej vás už povedú značkované trasy. Okrem horských chodníkov vás očaria aj drevené kostolíky z 18. Storočia. Ak túžite po adrenalíne, hor sa na rebríky a lávky na území úzkych kaňonov a hlbokých roklín s vodopádmi v Slovenskom raji, ktorý ukrýva aj jednu z najväčších ľadových jaskýň na svete v Dobšinej. Susedom Slovenského raja je národný park Muránska planina, jedinečné výhľady tu ponúkajú zrúcaniny hradu Muráň a Slovensko ako na dlani si vychutnáte aj na hrebeňovke Malej Fatry. Turisti tu vyhľadávajú Šútovský vodopád, Horné Diery a Dolné Diery a z vrcholov Malý Rozsutec, Veľký Rozsutec a Veľký Fatranský Kriváň. Viac cestovateľských inšpirácií ponúka www.slovakia.travel.


- - Inzercia - -