Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Michaela Ľuptáková zažiarila v izraeli

júl 18, 2021 - 12:50
Jej modely si zamilovali nielen hviezdy šou biznisu ale aj výnimočné Slovenky, ktoré milujú krásu, ladnosť a pohodlie. Teraz sa móda z dielne Michaely Ľuptákovej dostala až do Svätej zeme vďaka pozvánke na prestížnu udalosť - Jerusalem Design Week.
Foto: 
Dor Kedmi @dkedmi, Photos courtesy of Hansen House @hansen_house

Výnimočný projekt počas zvláštnej doby. Napriek prísnym protipandemickým opatreniam vo štvrtok 8. júla vyvrcholil prestížny sviatok dizajnu a módy na Blízkom východe Jerusalem Design Week. 10. ročník sa niesol v téme Runaway Circus a jeho úplný záver patril jedinečnej módnej šou, ktorá bola výsledkom spolupráce izraelskej konceptuálnej umelkyne Stav Porges a renomovanej slovenskej módnej dizajnérky Michaely Ľuptákovej.

fashion_event_july_8_michaela_luptokova_jerusalem_design_week_2021._photo_credit_dor_kedmi_1.jpg

Foto: 
Dor Kedmi @dkedmi, Photos courtesy of Hansen House @hansen_house

Celé podujatie sa uskutočnilo v jedinečných historických priestoroch bývalej nemocnice Hansen House, ktorá posledných desať rokov slúži dizajnu, novým médiám a technológiám.

Pre túto výnimočnú príležitosť Michaela Ľuptáková navrhla a ušila kolekciu s názvom X-Green. Ako napovedá samotný názov, kolekcii dominovala zelená farba doplnená zlatou, bielou či kráľovskou modrou. Šaty očarili nielen mladé slečny, ale zaujali aj staršie dámy a dámy s väčšou konfekčnou veľkosťou. Nadšení diváci, skvelé ohlasy organizátorov ako aj účinkujúcich sú skvelou vizitkou nielen pre Michaelu ale aj Slovensko, ktoré vie ponúknuť svetu módu, umenie a dizajn na špičkovej úrovni.

„Tento projekt mi dal nový vietor do plachiet a moja umelecká duša sa z toho nesmierne teší. Som šťastná, že aj vďaka výraznej podpore Slovenského veľvyslanectva v Izraeli a jeho obetavým a láskavým zamestnancom som mohla predstaviť kúsok môjho ja a slovenského dizajnu krásnym a úžasným ľuďom v Izraeli, ktorí ma nesmierne prekvapili a potešili svojou láskavosťou, pohostinnosťou, tolerantnosťou a otvorenosťou,“ vyznala sa návrhárka, ktorá už dnes plánuje rozšíriť svoje aktivity aj do tejto krajiny. Michaela Ľuptáková sa tak môže stať prvou ambasádorkou slovenskej módy a dizajnu v Izraeli a otvoriť cestu a možnosti aj pre ostatných tvorcov.

Vychutnajte si jej kolekciu vo veľkej fotogalérii

- - Inzercia - -