Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čítanie motivačných kníh z teba nerobí experta na život

november 14, 2020 - 00:26
Občas potrebujeme nakopnúť. Máme k dispozícii obrovské množstvo motivácie v podobe kníh, citátov a internetových stránok. Avšak poniektorí sa tomu oddajú natoľko, až nadobudnú presvedčenie, že sa z nich stal existenčný guru.
Foto: 
shutterstock.com

Rozhodla si sa zmeniť svoj život. Dopomohla ti motivačná literatúra. Prakticky ťa dokopala k tomu, aby si sa na veci pozerala zo širšej perspektívy. Okej. Právo žiť život podľa svojich predstáv ti nik nevezme a si si toho plne vedomá.

Všetkému na tomto svete zo sekundy na sekundu rozumieš, dáva ti to zmysel. Super. Popritom ale ber do úvahy ľudskú odlišnosť. To, že si sa rozhodla pre novú životnú cestu automaticky neznamená, že ťa bude nasledovať celý národ.

ksdhf.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Jedna vec je bojovať za to, v čo veríš. Nemusíš mať obavy, pochopíme to. Ak aj týmto spôsobom prezentuješ postoje, je to rovnako v poriadku. Druhá vec je byť netolerantná a neschopná akceptovať názory ľudí okolo teba. Dokým s tebou súhlasia, reaguješ s úsmevom na perách, no ak náhodou vyrukujú s myšlienkou, ktorá je pre teba neakceptovateľná, na scénu prichádza samotný Gándhí.

Nevnucuj ostatným predstavy, podľa ktorých sa riadiš a hlavne nezabudni mať svoj vlastný rozum. Keď sa s tebou tvoji blízki rozprávajú, chcú počuť teba a nie rečníka na súťaži mladých talentov. Motivačné slogany a knihy sú skvelou inšpiráciou. Nemali by ťa však pohltiť až do bodu, kedy tvoja osobnosť zanikne. 

- - Inzercia - -