Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavský festival na podporu kultúry už zajtra na Hviezdoslavovom námestí

september 23, 2020 - 12:12
Festival Žijeme tu s vami sa uskutoční vo štvrtok 24. septembra na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave od 15:00 ako iniciatíva na podporu robotníkov kultúry, ktorým nikto netlieska.
Foto: 

Pandémia výrazne zasahuje do pracovného života umelcov

Podporiť osvetľovačov, zvukárov, technikov, kulisárov, korektorov, produkčných, kostymérov, vizážistov a množstvo ďalších dôležitých ľudí, bez ktorých by nevznikali koncerty, predstavenia a iné kultúrne podujatia môže každý, kto chápe dôležitosť kultúry pre život jednotlivca či krajiny. Všetci spoločne robia náš život krajším, lebo kultúra je taká.

Organizátorom podujatia je režisér Nikita Slovák so svojimi spolupracovníkmi: "Chceme upozorniť na problémy "robotníkov kultúry", bez ktorých by sme nespoznali ani hviezdy na pódiách. Nevidíme ich v televízii, ale rovnako ako všetci ostatní, aj oni platia účty a živia rodiny. Všetci účinkujúci vystupujú bez honoráru. Aj preto si vážim väčšinu umelcov, lebo viem, koľko robia pre charitu a často nezištne podporujú aj moje dobročinné aktivity. Príďte nás a hlavne ich podporiť a doneste si rúška. Žijeme tu s vami."

Na námestí vystúpi plejáda skvelých umelcov, medzi nimi Zuzana MikulcováLomnické ČhávePán Stanislav a RaketaSpievankovoRado TariškaPeter LipaLe Payaco, hviezdy Novej scény a mnohí iní.

Detský program začína už od 15:00, tak vezmite aj svoje ratolesti.

Vstup na festival je zadarmo. Organizátori prízvukujú, že budú dodržané všetky opatrenia, ktoré súvisia s aktuálnou situáciou týkajúcou sa ochorenia COVID-19 vrátane kontroly správneho nasadenia rúška.

- - Inzercia - -