Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Boli sme pri tom: Výnimočná výstava uznávaného výtvarníka!

jún 19, 2020 - 18:00
Jeho meno je vo svete umenia pojmom. Ako tvrdí rodený Bratislavčan s gréckymi koreňmi Achilleas Sdoukos, každý jeden jeho objekt je akýmsi žiarivým zábleskom, ktorý otvára priestor fantázii a dovoľuje nám snívať o svete bez hraníc. Nedávna výstava jeho diel o tom presvedčila aj nás.
Foto: 

Keď sa sklo a príroda spoja v jeden celok, môže vzniknúť množstvo zaujímavých objektov. Achilleas Sdoukos je výnimočný, slovenský umelecký sklár a dizajnér. Okrem voľného umenia vytvára interiérové doplnky - stoly, zrkadlá, svietidlá, či kuchynské a sprchové zásteny, umývadlá. Svojím citlivým vnímaním transformuje sklo do umeleckých inštalácií a spolu s využitím dizajnových a užitkových prvkov otvára pohľad na nové scenérie, ktoré posúvajú hranice využitia skla.

Výstava svetovej úrovne

Tento týždeň mal vo svojom ateliéri v bývalej reštaurácii Casablanca na bratislavskej Kolibe nádhernú výstavu svojich umeleckých diel, na ktorej sme rozhodne nemohli chýbať.

Ďakujeme touto cestou za pozvanie! Vďaka veľmi príjemnej spoločnosti ľudí, originálnych umeleckých diel, výbornému občerstveniu i hudobnému zážitku sme sa cítili naozaj výborne. :-)

Talentovaný umelec Achilleas Sdoukos:

Jeho diela pútajú veľkú pozornosť. Niet divu:

Výstavu si nenechal ujsť ani operný spevák Peter Dvorský:

Viac informácií o umelcovi sa dozviete tu: https://www.achilleas.glass/intro
Facebook Achilleas Sdoukos
Instagram Achilleas Sdoukos

- - Inzercia - -