Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh Kláry: „Milujem ho, ale nedokážem zabudnúť na bývalého.“

november 27, 2019 - 17:30
Vraví sa, že zahnať smútok z rozchodu takmer okamžite novým partnerom, skončí iba ak ďalšími slzami a sklamaním. Aj ja som išla zo vzťahu do vzťahu. S Martinom som začala chodiť tri týždne po skončení veľkej lásky a začínam toho ľutovať.
Foto: 

Nemôžem povedať, že by šlo o pomstu, snahu nájsť si po Tomášovi rýchlu „nálepku“ na bolesť a nepripúšťam si ani žiadny truc. Martin ma upútal svojím humorom, optimizmom, pôsobil bezstarostne a presne to som v danom období plnom smútku a sebaobviňovania potrebovala.

Tomu, že z predošlého rozchodu nie som úplne spamätaná, nasvedčoval iba fakt, že mi veľmi záležalo na tom, aby sa o mojej známosti dozvedel Tomáš. To sa samozrejme stalo a mne to prinieslo veľký pocit zadosťučinenia.

S Martinom nám to klapalo. Prvé dva mesiace boli naozaj veselé, a hoci sme narazili aj na nezhody a povahové odlišnosti, každú z nich sme pomerne jednoducho „ustáli.“ No tu sa objavil výkričník číslo dva. Pri každej výmene názorov alebo Martinovom prejave či konaní, ktoré sa mi nepáčilo, prišlo podvedomé prirovnanie k môjmu ex partnerovi. Tomáš mi predsa prejavoval viac náklonnosti, pozornosti, bol citlivejší, empatickejší, pracovitejší, zodpovednejší. Už po niekoľkých týždňoch som vedela, že ma dokáže urobiť šťastnou a do vzťahu som vložila celé srdce. V menovaní superlatívov by som mohla pokračovať ďalej.

Naproti tomu sa Martin javí po srdcovej stránke ako chladný egoista, ktorý koná predovšetkým vo vlastnom záujme. Áno, má ma rád, ale skoro mi to nehovorí a jeho činy ma zatiaľ príliš nepresvedčili. Nedokážem s ním viesť siahodlhé rozhovory, ak sa netýkajú jeho zážitkov, aktivít a skúseností. Po intímnej stránke je však veľmi citlivý, milovanie s ním býva krásne, vždy mu ide v prvom rade o mňa a v posteli s ním sa cítim ako najľúbenejšia žena pod slnkom. Z jeho správania som preto častokrát zmätená. I keď ma občas nepríjemne prekvapí, dúfam, že sa naše povahy i zvyky zosúladia a budeme fungovať tak, ako sa na čerstvých zaľúbencov patrí. Úprimne si to želám, ALE:

Má to vôbec význam?

Niekedy večer, keď doma zaspávam, mi mysľou prebehnú myšlienky:

  1. Môže vydržať vzťah, keď srdce nedostalo dostatočný priestor zotaviť sa z toho predchádzajúceho?
  2. Vnímala by som Martinove chyby s väčším prehľadom, keby sme sa stretli o pár mesiacov neskôr?
  3. Každý človek, ktorého spoznáte, neprišiel do vášho života náhodou. Akú úlohu zohráva Martin v tom mojom?
  4. Je tu len preto, aby mi pomohol prejsť náročným životným obdobím alebo si zaslúži dostať šancu a moju stopercentnú lásku?
  5. Koľko partnerov sa vám nezabudnuteľne vryje do srdca a je fér mať v ňom navždy iného muža, než je ten súčasný?
  6. Je v poriadku cítiť silné puto k bývalému aj po rozchode a byť si istá, že to nikdy nik nezmení?

Nedávno som sa v jednom článku dočítala: „Štúdie dokázali, že až 90% vzťahov, ktoré vzniknú tesne po rozchode, je odsúdených na zánik. Medové týždne pominú, ružové okuliare spadnú, prídu prvé problémy. Vtedy sa do hlavy predierajú intenzívne myšlienky na dávnejšiu známosť.“ Tento modul dokonale poznám. Myslím si, že práve som si odpovedala na všetky predchádzajúce otázky ...

Klára (31)

- - Inzercia - -