Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tip na víkend

október 04, 2019 - 19:30
Pred sebou máme prvý októbrový víkend, ktorý prinesie typické jesenné podujatia. V Stupave nás čaká tradičný festival kapusty s názvom Dni zelá a v Devínskej Novej Vsi Jablkové hodovanie. Súčasťou Dni zelá aj súťaž vo varení kapustnice.
Foto: 
slovakiatravel.sk

4. - 6. 10. DNI ZELÁ v Stupave dlhodobo patria medzi najväčšie festivaly na Záhorí. Hlavnou myšlienkou festivalu je zachovávanie tradícií regiónu Záhorie, propagácia tradičného pestovania a spracovania kapusty, prezentácia miestnych súborov, združení a kultúrnych pamiatok. V neposlednom rade aj miestnych kulinárskych špecialít. Súčasťou bude aj súťaž vo varení kapustnice.Súčasťou je remeselnícky jarmok a výstava dyňových strašidiel. Tú si návštevníci festivalu môžu pozreiť  počas Slávností kapusty od 4. do 6.10.2019 v areáli Sedliackeho dvora.

5.10.2019 o 11.00 h pozýva na nádvorie miestnej knižnice, Istrijská 6  kde sa môžete tešiť na JABLKOVÉ HODOVANIE. Čakajú na Vás jablkové špeciality, predaj jabĺk a jablkového muštu, kultúrny program, súťaže a detské dielničky. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do veľkej sály Istra Centra.

Dni zelá patria od roku 1996 medzi najväčšie festivaly na Záhorí. Festival je zároveň regionálnymi folklórnymi slávnosťami s cieľom udržať tradičnú kultúru. Účinkujúci hostia prichádzajú i zo susedných regiónov susediacich štátov Weinviertel – Dolné Rakúsko (Rakúsko), Jižní Morava (Česko) a Mosony-Sopron-Györ (Maďarsko). Hlavnou myšlienkou festivalu je zachovanie tradície tradičného pestovania a spracovania regionálnych odrôd kapusty, ktoré boli a sú známe svojou špecifickou chuťou a vynikajúcou kvalitou, ako aj prezentácia miestnych súborov, združení, kultúrnych pamiatok a v neposlednom rade aj miestnych kulinárskych špecialít.  

- - Inzercia - -