Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Neuveríte, čo pomáha Emme Drobnej vyzerať stále sviežo

október 04, 2019 - 16:00
Hoci si ju mnohí pamätajú ako víťazku speváckej súťaže, tejto nálepky sa zbavila už dávno. Emma jednoznačne patrí medzi najväčšie talenty súčasnej slovenskej hudobnej scény, čo dokazujú dva vydané albumy a niekoľko významných ocenení za najhranejšie skladby v našich rádiách.
Foto: 

Za sebou má tiež náročné obdobie česko-slovenského turné s českou kolegyňou Emmou Smetanou a pripravuje ďalší štúdiový album. Vysoké pracovné nasadenie či životný štýl plný koncertov a ponocovania by sa mohol podpísať na pleti, to však nie je jej prípad. Emma doslova žiari nielen zvnútra, ale aj navonok. Výrazné omladenie dopriala aj svojej mame.

Opäť raz nám rýchlo ubehlo leto. Trávila si ho pracovne alebo si stihla aj oddýchnuť?

Moje leto bolo super. Stihla som týždňovú dovolenku na Malte a pravdepodobne pôjdem ešte na jednu kratšiu. V lete chodím rada aj na festivaly, stihla som Pohodu, Grape a Žákovic. Snažím sa viac cestovať po Slovensku, väčšinou na kratšie jednodňové alebo dvojdňové výlety. Myslím si, že naša krásna príroda má čo ponúknuť.

Vieme, že pracuješ na novom albume? V akom je štádiu?

Na novej tvorbe intenzívne pracujem. Momentálne dokončujeme nové pesničky, z ktorých je jedna už hotová a volá sa Demons. Chceli by sme k nej v blízkej budúcnosti natočiť videoklip. Intenzívne pripravujem ďalšie dva single so svojím tímom, s ktorým zároveň robíme na novej doske. Dúfam, že sa nám ju podarí vydať ešte tento rok. Taktiež začínam opäť intenzívnejšie koncertovať.

Okrem toho, že si pracovne vyťažená, žiješ teda aktívnym životom a veľa cestuješ. Napriek tomu to na tebe vôbec nie je poznať. Robíš pre to niečo špeciálne?

Ďakujem, nemám žiadne extra triky. Raz za niekoľko týždňov ale pravidelne absolvujem drakuloterapiu a intravenózne podávanie vitamínu C, ktorý, okrem iného, napomáha aj k vitálnejšiemu vzhľadu pokožky. Toto „céčko“ ma akoby posilňuje a dodáva energiu. Keby pravidelnejšiu aplikáciu vitamínu C vynechám, určite by som sa necítila tak zdravo a dobre. Pri drakuloterapii ide o regeneráciu, rozjasnenie pokožky a tiež pôsobí aj ako prevencia proti tvorbe vrások. Pre mňa je drakuloterapia naozaj zázrak a  dôležité je, že ide o neinvazívny zákrok, ktorý je veľmi rýchly a trvá približne päť až desať minút. Nie je o neprirodzenosti, ale iba o obnove pleti. Nepoužíva sa pritom žiadna cudzia látka, ktorá nie je telu vlastná. Ja za seba môžem povedať, že som veľmi spokojná.

Vidíš zmeny či zlepšenie pleti, odkedy pravidelne absolvuješ drakuloterapiu?

Určite áno. Aj na starších fotkách spred roka vidím, že tvár som mala akoby sivú a nevýraznú. Mám pocit, že teraz je moja pleť veľmi rozjasnená, a to už hneď ráno po prebudení. Keď som predtým mala náročný deň, na druhý deň som bola bledá a unavená, ale teraz vyzerám stále sviežo. Stačí mi dať si iba krém, často nepoužijem ani mejkap. Drakuloterapiu si nechávam aplikovať napríklad aj do krku, na dekolt a na ruky. Myslím, že na tieto partie netreba zabúdať, pretože sú veľkým indikátorom veku. Tento zákrok má pre mňa najviac viditeľné výsledky. Pozorujem to nielen na sebe, ale aj na kamarátke Becce (moderátorka Katarína Balažiová) a na svojej mamine, ktorým som to odporučila. Všetky tri si spolu pravidelne robíme výlety do Popradu na kliniku za pani doktorkou Jankou Holešovskou, odkiaľ vždy vychádzame s úsmevom.

Spomenula si, že zmeny pozoruješ aj na svojej mame. Bol to tvoj nápad dopriať jej takéto omladenie a premenu?

Áno, s maminou máme veľmi dobrý vzťah, a tak som jej chcela dopriať niečo výnimočné. Mamina bola vždy krásna žena s iskrou v očiach. Napriek tomu, že si to o nej myslím stále, všimla som si, že sa jej akoby neukladá tuk v tvári. Preto mala pleť mierne prepadnutú a bola s tým veľmi nespokojná. Vrásky mala na svoj vek troška hlbšie, ako by mala mať. Mamina teda absolvovala nielen drakuloterapiu, ale aj výplne. Keď sme nedávno po trištvrte roku našich návštev uvideli fotografie a výsledok premeny, šokoval nás ten evidentný rozdiel. Keďže som s maminou často, výraznú zmenu som si až tak neuvedomovala. Rovnako to vnímala aj ona, pretože sa jej pleť zlepšila, nemala sivý nádych a bola viac hydratovanejšia a mladšia. Preto by sme sa chceli poďakovať pani doktorke Holešovskej a celému tímu kliniky Medicor.

Emmina mama pred procedúrou

Emmina mama po procedúre

MUDr. Janka Holešovská, vedúca lekárka medicínsko-estetického centra Medicor o drakuloterapii:

"Pri tejto procedúre sa v snahe o omladenie pleti používa krvná plazma, ktorá je bohatá na krvné doštičky. Drakuloterapia predstavuje prirodzené a efektívne ošetrenie pokožky, prostredníctvom ktorého je možné spomaliť proces starnutia, a to vďaka informáciám, ktoré sú zapísané v krvi každého jedinca. Plazma sa získava z krvi samotného pacienta. Ide o zanedbateľný odber, do 16 mililitrov. Následne sa odobratá krv umiestni do špeciálnej centrifúgy, kde sa od krvi oddelia jednotlivé časti. Pre nás sú dôležité krvné doštičky, ktoré obsahuje práve jedna zo zložiek – plazma. Jej súčasťou sú totiž rôzne rastové faktory a proteíny, ktoré regenerujú pokožku. Zároveň podporujú a urýchľujú jej hojenie. Získaná plazma sa bezprostredne aplikuje priamo na miesto, ktoré si zákrok vyžaduje. Drakuloterapia sa vo svete medicíny etablovala nielen vďaka svojim pozitívnym účinkom na starnúcu pleť, ale osvedčila sa aj pri regenerácii pokožky či vyhladení vrások. Efektívne hojí jazvy, napríklad po akné. Vyhľadávaná je medzi pacientmi, ktorých trápi strie, prípadne rôzne typy dermatóz. Navyše, blahodarne pôsobí aj vo vlasovej časti hlavy. Na miestach, kde sú vlasové cibuľky zachované, dochádza k opätovnému rastu vlasov."

- - Inzercia - -