Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Som mama a baví ma to, vitaj v mojom svete

júl 26, 2019 - 12:00
Som Lu..a už aj mama. Som mamaLu. Jedno bez druhého nedáva zmysel. Som ale v prvom rade žena, to je logické, inak by som nepísala pre Ženský web. Je to taký malý zázrak, podobný tomu, keď sa narodila moja dcéra Lilo.
Foto: 

Vlastne zisťujem čoraz viac, že mám slabosť a vášeň pre nové začiatky, nové možnosti. Ten moment, kedy človek dostane kľúče a odomyká nové dvere a presne nevie, čo je za nimi. Ako tu tak teraz sedím za svojim pracovným stolom so svojim počítačom usmievam sa a som šťastná. Viete prečo? Povedzme si na rovinu, veľa z nás – žien má svoje filmové, či seriálové hrdinky. Také tie postavy, s ktorými sa počas života identifikuje alebo sú našim vzorom. Asi už niektoré z vás tušia, že tou mojou je a vždy bola Carrie Bradshow. Kto by nepoznal sex v meste? Aj v tomto ženskom formáte máme niekolko charakterov, ktoré sú inšpiratívne a výrazné, ale pre mňa to bola vždy Carrie, ktorá večer, po návrate z mesta otvorila svoj Mac a začala spisovať svoje dojmy, zážitky, skratka vôňu zaažitého dňa pretavovala do slov. Ten MAC už mimochodom nejaký ten piatok mám, pripravená stať sa slovenskou Carrie Bradhow, len chvíľu trvalo, kým prišla reálna príležitosť a dôvod uložiť svoje myšlienky do slov tak, aby som vedela, že dávajú zmysel a že mám čo povedať smerom k vám, milé ženy.

Vyzerá to tak, že sa vám budem nejaký čas prihovárať prostredníctvom tohoto krásneho ženského webu. Ako som už písala v úvode – som Lu, a som mama. 1 apríla toho roku to boli už 4 roky odo dňa, čo sa môžem pýšiť najkrajším titulom na svete – MAMA.4 krásne roky odo dňa, kedy ten môj rebríček pozornosti a zodpovednosti upriamenej za moju osobu, mojich milovaných psov a môj starostlivo budovaný šatník a pár ďalších vecí ktoré milujem zažil dramatické zmeny a na prvé miesto sa úplne nenútene, prirodzene a krásne, presne tak ako prišla na svet, presne tak toto prvé miesto v mojom rebríčku obsadila táto malá žena. Tá, ktorá mi od prvého dňa svojho bytia ukázala moju silu, moju krásu a denno-denne ma učí, aké krásne je zachovať si dieťa v nás, lebo to ide ruka v ruke s tvorivosťou, hravosťou a smiechom, že sa netreba báť spontánnosti za každých okolností, že skutoční kamaráti znesú pravdu, aj keby tá pravda znela napríklad – Nie , nepožičiam Ti ten rúž, lebo nechcem :-)

Áno, to sú presne tie veci, ktoré sa môžeme od tých malých, čistých dokonalých bytostí učiť. A tá ich odvaha! Práve vďaka svojej dcére, alebo aby to bolo presné, až vďaka role a pocitu matky, som nabrala odvahu chytiť svoj život do vlastných rúk, nebáť sa snívať a potom pomaly, postupne na svojich snoch pracovať. Lebo móda- a tým nemyslím bezhlavé nakupovanie v reťazcoch, ale hranie sa s ňou, tvorba , inšpirácie a dnes už aj dizajnérstvo, móda bola vždy mojim náboženstvom. A písanie, mojim relaxom a najprirodzenejším spôsobom vyjadrenia svojich pocitov. A spojenie týchto dvoch aspektov je to, čo ma napĺňa. Vtedy....spolu s čerstvou mamou pred 4 rokmi sa narodila aj mamaLu. Ale o tom niekedy inokedy ...

Majte krásne, ženské dni. Vaša Lu

- - Inzercia - -