Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Lina Mayer má za sebou dôležitý večer. Prišli ju podporiť i známe hviezdy!

apríl 03, 2019 - 10:30
Už zajtra si fanúšikovia speváčky Liny Mayer budú môcť zakúpiť jej debutový album s rovnomenným názvom, ktorý rozhodne zamieša karty na hudobnej scéne. Malú ochutnávku z neho mali možnosť okúsiť hostia včerajšieho krstu, na ktorý si Lina pozvala množstvo známych mien.
Foto: 

Slávnostným večerom sprevádzal hostí moderátor Rádia Europa2 Kamil Konkoľ. Album slávnostne pokrstilo a cappella zoskupenie Fragile na čele s Braňom Kostkom, ktorého je Lina Mayer členkou.

Krstilo sa symbolicky čriepkami skla, keďže Fragile v doslovnom preklade znamená „krehký“, a tiež, keďže črepiny vraj prinášajú šťastie

Uvedenie debutového albumu Liny Mayer do života prišli podporiť mnohé známe osobnosti, medzi nimi herečka Zdenka Studenková, herec René Štúr, spevák Tomáš Bezdeda, frontman skupiny Gladiator Miko Hladký, moderátorka a herečka Karin Haydu či spevák Ibrahim Maiga.

Aj takto na krste debutového albumu Liny Mayer vyzeralo:

Nahrávanie albumu je vždy náročný proces, ktorý Lina kompenzovala aj spôsobom sebe vlastným - čítaním kníh. Nám prezradila i viac. "Napriek tomu, že je množstvo spôsobov ako dnes relaxovať, čítanie má pre mňa špeciálne čaro, keď sa svet okolo mňa vypne a vnímam už len ten "knižný". Mám rada knihy, ktoré mi otvárajú iné svety, ale aj tie, ktoré mi objasňujú ten náš. Ešte počas školy som si prelúskala všetky možné žánre, bavila ma práve tá rôznorodosť a spôsob, akým každý autor pracoval so svojou fantáziou a emóciou. Mám  rada aj knihy, ktoré sa zaoberajú ľudskou mysľou a prístupom k životu. Prednedávnom som čítala knihu v Tvojom rúži je olovo od Gillian Deacon. Občas sa mi stáva, že mám rozčítaných viac kníh naraz a podľa nálady si vyberiem, na čo mám chuť."

Debutové CD Lina Mayer oficiálne vychádza vo štvrtok 4. 4. 2019. 

Zdroj foto: Daša Šimeková

- - Inzercia - -