Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nevhodný čas na menštruáciu? Týmito fintami ju môžete (aspoň) skrátiť

december 12, 2018 - 12:00
Niekedy príde v tom najnevhodnejšom čase. Zasahovať si do tela hormonálnou „pomocou“ na jej oddialenie či skoršie privolanie veľa z nás odmieta. Reč je o menštruácii, ktorú niekoľkými prírodnými spôsobmi možno aspoň skrátiť. Poznáte ich?
Foto: 
Shutterstock

Telesná váha má podstatnú úlohu pri určovaní dĺžky menštruačného cyklu. Ženy, ktoré sú fit a majú menej tuku prežívajú miernejšiu menštruáciu, ktorá býva aj kratšia.

Zázvoru sú pripisované protizápalové vlastnosti a schopnosť znížiť produkciu prostaglandínu. Tento hormón sa uvoľní počas menštruácie a vedie k odlupovaniu tkaniva počas menštruácie.

Dostatočný príjem tekutín môže skrátiť vašu menštruáciu a zvládnuť kŕče, ktoré so ženskou periódou bezprostredne súvisia.

Vyskúšajte odvar z čerstvých rajčiakových listov. Postup je jednoduchý: uvarte v dvoch šálkach vody hrsť rajčiakových listov a následne nechajte lúhovať desať až pätnásť minút. Čaj popíjajte minimálne dva razy denne.

Ľahšie stráviteľná strava dokáže v tomto smere zázraky. Konkrétne zelenina a ovocie bohaté na vitamín C v kombinácii so šumivým celaskonom, ideálne niekoľkokrát denne.

Jablčný ocot je produktom, ktorý má v tomto smere rozhodne čo povedať. Zmiešajte dve lyžice jablčného octu v pohári s vodou a nápoj pite tri razy denne počas celého cyklu.

Jednou z úžasných metód je dostatočné pitie čajov, predovšetkým malinového, repíkového, mätového a čaju z materinej dúšky.

Ďalšou osvedčenou radou, najmä z pohľadu našich starých materí, je pohár červeného vína. Ten si doprajete každý deň od začiatku krvácania. Táto finta dokáže údajne skrátiť menštruáciu o dva dni.

Sex je mnohými ľuďmi považovaný za všeliek a platí to aj v tomto prípade. Orgazmus uvoľní svalstvo a postará sa o rýchlejšie prekrvenie maternice.

Udržiavajte brušné partie v teple. Pomôže vám termofor, nahriaty vankúš, ale tiež teplé obklady. Účinný býva i teplý kúpeľ, ktorý má na uvoľnenie svalstva výborný efekt. Zmiernia sa bolesti v podbrušku a intenzita krvácania.

Pomôže i pohyb, samozrejme za predpokladu, že vás netrápi bolestivá menštruácia. Práve fyzickou aktivitou dáte cyklus do pohybu. Ráta sa už prechádzka v svižnejšom tempe, hoc i so psom či len tak s kamarátkou v parku.

- - Inzercia - -