Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislava má nový propagačný spot, ktorý má prilákať turistov: Páči sa vám?

október 16, 2018 - 10:24
Oslava prírody v meste, oddychové miesta v lese a športovanie v divokej prírode sú časťou prezentačných videí, ktoré majú prilákať turistov do hlavného mesta SR Bratislavy.
Foto: 
shutterstock.com

Videá o možnostiach využitia voľného času v prírode v okolí hlavného mesta dnes na tlačovej konferencii v Bratislave predstavil primátor mesta Ivo Nesrovnal a predsedníčka predstavenstva Bratislava Tourist Board (BTB). Spoty prestavujú Malé Karpaty, rieku Dunaj i prítok rieky Morava a mesto majú propagovať doma i vo svete.

Videá predstavujú faunu a flóru Mestských lesov v Bratislave, zákutia Železnej studničky, Kačína i Koliby. Ukazujú tiež Bratislavu ako lokalitu na pozorovanie vtáctva. Ľudia tiež uvidia lužné lesy, dubové lesy, hrabové aj bukové lesy. Kamera ukazuje pohľady na Horský park i Sad Janka Kráľa v Petržalke. Zachytávajú tiež domčeky v korunách stromov i rozhľadňu pri Kamzíku na Kolibe. Vidieť v nich tiež miesta, kde môžu turisti oddychovať pri vode, sú to mestské jazerá a trasy cykloturistiky na nábreží rieky Dunaj. V spote možno vidieť aj trasy, po ktorých sa záujemcovia môžu prechádzať. Sú to chodníky v prírodných oblastiach Dunajské luhy, Devínska kobyla i v povodí rieky Morava.

Spoty sú súčasťou aktivít, ktoré BTB robí v rámci Marketingovej a komunikačnej stratégie Bratislavy v rokoch 2018-2022. Stratégia vymenúva prednosti mesta, spôsob i nástroje propagácie do budúcna.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal uviedol, že hlavné mesto tri roky po sebe eviduje viac ako milión návštevníkov a za posledné štyri roky ich tu bolo vyše 4,5 milióna. Vlani podľa primátora mesto z dane za ubytovanie získalo takmer päť miliónov eur, čo je o vyše 39 percent viac ako rok predtým.

Bratislava The Green City on Danube

- - Inzercia - -