Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

V kráľovskej kaplnke pokrstili princa Louisa: Pozrite si krásne zábery z tohto dňa!

júl 09, 2018 - 19:11
V kráľovskej kaplnke St James's Palace dnes pokrstili princa Louisa, tretieho potomka vojvodu a vojvodkyne z Cambridgea. Jedenásťtýždňového syna princa Williama a jeho manželky Catherine pokrstil arcibiskup z Canterbury Justin Welby.
Foto: 
AP

Štyridsaťminútová tradičná náboženská ceremónia sa konala o 16:00 miestneho času (17:00 stredoeurópskeho letného času) a bola to prvá udalosť, pri príležitosti ktorej bolo možné vidieť po prvý raz vojvodu a vojvodkyňu z Cambridgea spolu so všetkými ich tromi deťmi.

Louis mal na sebe oblečené rovnaké krstné rúcho ako jeho starší súrodenci, princ George a princezná Charlotte. Odev, ktorý ušila kráľovnina krajčírka Angela Kelly, je replikou rúcha, ktoré v roku 1841 vyrobili pre najstaršiu dcéru kráľovnej Viktórie, no v súčasnosti je už príliš krehké. Pri krste malého princa podľa tradície použili vodu z rieky Jordán.

Na krste sa zúčastnili princ Charles s Camillou, vojvodkyňou z Cornwallu, mladomanželia Harry a Meghan, po sobáši známi aj ako vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu, rodičia vojvodkyne Catherine, jej sestra Pippa s manželom Jamesom Matthewsom, Catherinin brat James Middleton a tiež krstní rodičia malého princa s partnermi a partnerkami. Louis má šesť krstných rodičov, pričom všetci sú priateľmi alebo príbuznými kráľovských výsostí. Sú nimi Nicholas van Cutsem, Guy Pelly, Harry Aubrey-Fletcher, Lady Laura Meade, Hannah Carter a Lucy Middleton.

Kráľovná Alžbeta II. a jej manžel, vojvoda z Edinburghu sa na slávnosti nezúčastnili. Podľa Buckinghamského paláca sa na tom kráľovná so svojím vnukom Williamom i s vojvodkyňou Catherine dohodli "už pred nejakým časom" a nie je to zo zdravotných dôvodov.

Princ Louis z Cambridgea sa narodil 23. apríla o 11:01 v londýnskej St Mary's Hospital. Louis Arthur Charles je piaty v poradovníku čakateľov na trón.

Catherine a William sa zoznámili v roku 2001 na univerzite v Škótsku. Pár tvoria od roku 2003. Zásnuby sa konali v októbri 2010, keď princ svojej nastávajúcej daroval 18-karátový zafírový prsteň, ktorý patril jeho matke. Svadba roka, ako ju označili médiá, sa konala 29. apríla 2011. Ženích navliekol neveste na prst obrúčku z waleského zlata, ktoré darovala svojmu vnukovi kráľovná Alžbeta II. krátko po jeho zásnubách. Dvojicu sobášila hlava anglikánskej cirkvi - arcibiskup z Canterbury Rowan Williams. Ich prvorodený syn George Alexander Louis prišiel na svet 22. júla 2013 a dcéra Charlotte Elizabeth Diana sa narodila 2. mája 2015.

- - Inzercia - -