Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tohtoročný Avon Pochod za zdravé prsia podporia ďalšie známe tváre

máj 15, 2018 - 15:10
Jubilejný 10. ročník charitatívneho projektu Avon Pochod, ktorý sa uskutoční 16. júna v areáli Bratislavského hradu, podporí opäť mnoho známych tvárí slovenského šoubiznisu.
Foto: 

Medzi ambasádorov podujatia, ktorými sú Alena Heribanová, Jana Kirschner, Ada Straková, Hana Rapantová, Beáta Dubasová, Henrieta Mičkovicová, Nora Beňačková, Zlatica Puškárová, Kveta Horváthová, Soňa Skoncová, Braňo „Bruno“ Ciberej, Maroš Kramár a Roman Juraško, sa tento rok zaradila aj moderátorská dvojica Mona Zázrivcová a Michal Sabo a mladý slovenský vloger Expl0ited.

„Téma rakoviny prsníka je veľmi dôležitá, ja sama som prišla o starú mamu, lebo mala rakovinu prsníka,“ povedala počas tlačovej konferencie Zázrivcová. „Pre mňa je veľkou cťou, že môžem byť jedným z ambasádorov, že môžem byť v jednej spoločnosti s týmito úžasnými inšpirujúcimi ľuďmi,“ podotkol Sabo. K ich slovám sa pridal aj Expl0ited. „Síce sa v mojom okolí nepohybuje veľa žien, každá z nich je výnimočná. Majú trpezlivosť, sú láskavé, vedia odpúšťať. A v podstate aj všetko ostatné, čo muži a často lepšie. Čo by sme bez tých žien robili?“ vyjadril sa.

Fandíme ženám

Heslom tohtoročného Avon Pochodu 'Fandíme ženám' chcú organizátori a odborní garanti projektu vyjadriť podporu všetkým ženám, vyzdvihnúť ich sebavedomie a nezávislosť a pripomenúť im, že je potrebné, aby sa starali o svoje zdravie. Novinkou je aj zmena samotného názvu podujatia z Avon Pochod proti rakovine prsníka na Avon Pochod za zdravé prsia. „Optimizmus je dôležitý nielen v živote, ale aj v boji s chorobou. Veríme, že sa nám týmto pozitívnym prístupom podarí dosiahnuť želané výsledky,“ uviedla v mene organizátorov PR špecialistka spoločnosti Avon Jana Pohorelská.

Program podujatia odštartuje už o desiatej ráno

Návštevníci a návštevníčky Avon Pochodu sa môžu tentoraz tešiť na koncerty Tublatanky, Pavla Hammela, Kataríny Knechtovej či Bystrík bandy. Tradičnú bubnovú šou predvedie aj zoskupenie Campana Batucada. Pre najmenších organizátori pripravili vystúpenia Víly Elly a detského folklórneho súboru Klnka. Okrem toho sa bude počas dňa konať autogramiáda tvárí projektu a talk show s hosťami.

Samotný pochod sa uskutoční v popoludňajších hodinách. Trasa podľa organizátorov nebude síce bezbariérová, ale ani náročná a nepresiahne tri kilometre.

Vstupenkou na prechádzku historickým centrom Bratislavy bude Tričko Klára 2018 módnej návrhárky Kláry Nademlýnskej. Zisk z predaja tričiek následne poputuje na konto verejnej zbierky Avon Pochod 2018, realizovanej občianskym združením Zdravá žena.

- - Inzercia - -