Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prezident pri príležitosti MDŽ obedoval so ženami: Robíte náš svet krajším

marec 08, 2018 - 15:54
Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien prezident SR Andrej Kiska dnes v Prezidentskom paláci privítal na obede desať žien.
Foto: 
SITA

Dámam z rôznych oblastí spoločenského života chcel takto prejaviť úctu a súčasne popriať k sviatku všetkým ženám na Slovensku. ,,Bolo pre mňa úžasným zážitkom sadnúť si za jeden stôl s predstaviteľkami nežnejšej časti nášho sveta. Za každou jednou z nich sa skrýva nejaký príbeh, niečo unikátne. Verím, že dámam u nás chutilo a že aj ich to potešilo. Aspoň takouto formou by som chcel pozdraviť všetky naše mamy, manželky, dcéry a popriať im k Medzinárodnému dňu žien len to najlepšie. Robíte náš svet krajším," vyhlásil Kiska.

mdz001.jpg

Foto: 
SITA

,,Pán prezident chcel prejaviť úctu ženám z celého Slovenska, tak si zavolal niekoľko žien, veľmi zaujímavých dám. Boli aj pre mňa zaujímavé z novinárskeho hľadiska, bolo to veľmi príjemné stretnutie,“ povedala po stretnutí novinárka Ľuba Lesná. Novinárka, ktorá patrila najvýraznejším kritikom mečiarizmu, prezradila, že prezident s nimi hovoril aj o aktuálnej politickej situácii. „Prezident bol skôr zvedavý na to, aký máme my názor na súčasnú situáciu a myslím si, že všetky dámy, ktoré tam boli, sa spolu so mnou zhodli v tom, že predčasné voľby sú najjednoduchším riešením, vlastne najčistejším v tejto situácii. Druhá vec bola, že sme presviedčali pána prezidenta, aby znovu kandidoval,“ dodala Lesná.

mdz003.jpg

Foto: 
SITA

Medzi pozvanými bola aj učiteľka Gymnázia Ľ. Štúra v Trenčíne Regina Vraždová, ktorá dosahuje s niekoľkými generáciami popredné výsledky na vedeckých podujatiach, príslušníčka Hasičského a záchranného zboru Slavomíra Korduliaková, rómska vysokoškoláčka, ktorá je jednou z talentovaných rómskych detí v projekte Divé maky Nikola Mitrašova, nevidiacia keramikárka Soňa Zelíšková, najúspešnejšia slovenská hokejistka Petra Jurčová, najúspešnejšia slovenská youtuberka Lucia Hrušková (známa ako LucyPug), majiteľka súkromných jaslí Lucia Gomez, ktorá bojuje proti tzv. jasličkovému zákonu, ďalej podpredsedníčka platformy žien Slovenska Daniela Grznárik a Mária Hrvatić, Chorvátka, ktorá sa venuje organizácii podujatí pre cudzincov v Bratislave.

mdz005.jpg

Foto: 
SITA

Prezident Kiska dnes v predpoludňajších hodinách navštívil aj Občianske združenie Brána do života. Toto združenie poskytuje ženám a deťom bezpečné miesto v ich zložitej životnej situácii, ako aj množstvu mladých či dospelých v kríze.

- - Inzercia - -